Fölényes horvát és szűk montenegrói győzelemmel rajtolt a középdöntő.

Női U19-es Európa-bajnokság, Győr, 2019. július 11-21.
Középdöntő, 1. forduló

I.csoport

FRANCIORSZÁG – DÁNIA 22-23 (11-11)

Franciország

Baradat Eric, szövetségi edző: - Kemény meccs volt. Az ellenfeleink igencsak erősek ezen az Eb-n. Bár elvesztettük ezt a meccset, én úgy gondolom, hogy jól játszottunk. Számomra sokkal fontosabb a játék minősége a győzelemnél, és a mai napon sok jó megmozdulásunk volt. Most a következő meccsre kell koncentrálnunk. Ha az oroszok nyernek, akkor a hollandok ellen játszunk majd és akkor kvalifálhatjuk magunkat az elődöntőbe.

Kouaya Maelys: - Nehéz meccs volt, de jól védekeztünk. Sajnos volt pár hibánk, amiknek a végén ittuk meg a levét. Büszke vagyok a csapatra, remélem holnap is így fogunk harcolni a hollandok ellen.

Dánia

Larsen Flemming, szövetségi edző : - A mai meccs egy nehéz, fizikális összecsapást hozott nekünk. Támadó szellemben léptünk pályára, így sok gólt tudtunk lőni, azonban a védelmünk nem muzsikált túl jól. A védések viszont lenyűgözőek voltak és nagyon fontosak, főképp az utolsó. Nagyon stresszes mérkőzés volt ez a mai. Izgatottan várjuk a holnapi összecsapást, remélem hasonló lesz a maihoz.

Gamys Sylvie : - Ez a mérkőzés volt életem egyik legizgalmasabb összecsapása. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, de később mégis majdnem vesztettünk. Most jelenleg nagyon boldog vagyok, de nincs időnk túlságosan sokat foglalkozni ezzel. Koncentrálnunk kell és fel kell készülnünk a következő meccsre, amit remélem szintén megnyerünk, nem érdekel, hogy hogyan, de megérdemelnénk.

OROSZORSZÁG – HOLLANDIA 28-31 (15-15)

Oroszország

Sidoricheva Liubov, szövetségi edző: - Mindkét csapat nagyon erős, számítottunk arra, hogy nem lesz egyszerű felülkerekedni a hollandokon. Ez az eredmény teljes mértékben elfogadható, de kissé csalódottak vagyunk. Ilyen a kézilabda: egyszer nyersz, máskor veszítesz. Most a következő mérkőzésre kell koncentrálnunk, hiszen ez a torna még nem ért véget számunkra

Mikhaylichenko Elena: - Nagyon csalódott vagyok. Tudtuk, hogy jók, és ezért küzdöttünk is a legvégéig, azonban ma ez nem volt elég. Négygólos előnyt sikerült felépítenünk, de aztán sokat hibáztunk támadásban, és a védelmünk sem működött jól. Holnap nyernünk kell, hogy bejussunk az elődöntőbe.

Hollandia

Tijsterman Monique: - Az első félidőben kissé idegesen játszottunk, több technikai hibát is elkövettünk. Szerencsére így is sikerült közel maradnunk az oroszokhoz. A második félidőre sokat javult a támadásunk és a védekezésünk is, meg tudtuk lepni Oroszországot. A gyorsindításaink döntőnek bizonyultak, azt hiszem, ez volt ma a győzelem kulcsa.

Van Der Vliet Nikita: - Annyira boldogok vagyunk, el sem tudom mondani, hogy milyen fontos ez a győzelem. Szerintem a győzelmünk kulcsa a védelmünk és a szurkolóink voltak. Elképesztő volt hallani a szüleink támogatását. Tavaly hetedik helyen végeztünk a világbajnokságon. Idén éremért jöttünk és most ott vagyunk az elődöntőben, úgyhogy nagyon elégedettek és büszkék vagyunk.

II.csoport

MAGYARORSZÁG – NORVÉGIA 28-24 (16-12)

Magyarország

Golovin Vladimir : - Nehezen indult a mérkőzés számunkra, nem volt kapusteljesítmény és rendre kapufát lőttünk. A kapuscsere után érezhetően javult a helyzet, és a támadásainkban is sokat léptünk előre. A jó egyéni teljesítmények mellett fontos kiemelni a csapatmunkát, a lányok egymást hajszolták bele ebbe a győzelembe.

Szabó Dóra: - Amikor becseréltek, be akartam bizonyítani magamnak, hogy tudok én jobban védeni, mint ahogyan azt az előző meccseken tettem. Ez sikerült is, szerencsére. Az első félidőben fel tudtunk jönni négy gólos hátrányból, ami jól mutatja, hogy milyen erősek vagyunk a kulcsfontosságú helyzetekben. A második játékrészben átvettük az irányítást és le is lassítottuk egy kicsit a tempót. Örülünk, hogy sikerült megverni Norvégiát, de most már a holnapi, Románia elleni meccsre kell fókuszálnunk.

Vámos Petra: - Már találkoztunk a norvégokkal nemzetközi tornán, így volt elképzelésünk arról, hogy mire számítsunk. Ez be is jött, nagyon harcos meccs volt. Azért azt el kell mondani, hogy az előző egymás elleni mérkőzésünk óta sokat javultak a norvégok. Eddig még nem kellett, szerencsére, hátrányban játszanunk ezen a tornán. A lényeg, hogy fel tudtunk állni négy gólos különbségről, és könnyen a magunk javára tudtuk fordítani a találkozót.

Kuczora Csenge: - Szerencsére sikerült ma is jó játékkal hozzájárulnom a csapat teljesítményéhez. Nagyon szerettük volna megnyerni ezt a mérkőzést, de nem volt egyszerű dolgunk. A védekezésünk nem állt össze, a rendelkezésünkre álló két nap sem volt elég hozzá. Ettől függetlenül sikerült megmutatnunk, hogy csapatként igazán erősek vagyunk és bárkivel fel tudjuk venni a versenyt.

Norvégia

Joa Knut Ove, szövetségi edző: - Jó játékosokkal rendelkezünk, viszont a magyar cserék sokkal magasabb színvonalat képviselnek. Az első változtatások után elkezdtünk technikai hibákat elkövetni, az ellenfél hálóőre pedig kulcsmomentumokban tudott védeni. Ezekből a védésekből sikerült gyors támadásokat vezetniük ellenünk, amelyek döntőnek bizonyultak a végelszámolásnál.

Hansen Marie Kristine Rokkones: - Nagyon jól kezdtünk, de egy idő után jöttek a hibák a fontosabb pillanatokban, ami idegessé tett minket. Engedtük, hogy visszajöjjenek a meccsbe, és aztán a játék irányítását is átadtuk nekik. Ez a mi hibánk volt, és holnapig ezeket ki kell javítanunk. Fejlődnünk kell védekezésben és támadásban is, mert a következő, nagyon fontos mérkőzésünkön már nem szabadna ennyit hibáznunk.

20:30 SPANYOLORSZÁG – ROMÁNIA 24-29 (12-14)

Spanyolország

Alvarez Arruti Imanol, szövetségi edző: - Rengeteg helyzetett elpuskáztunk ezen a meccsen, nem tudom hogyan, de mindent kihagytunk és a román kapu is szinte bevehetetlenné vált. Ez a fő oka annak, hogy a mai mérkőzést nem tudtuk megnyerni, hiszen ha nem lősz gólokat, nem nyerhetsz. Holnap megpróbáljuk megverni a norvég csapatot, meglátjuk ott mi fog történni.

Gil Munoz Nerea: - Nagyon rosszul játszottunk, talán pont úgy, ahogy a magyarok ellen, de ott egy sokal jobb csapat ellen játszottunk. Az a dühít most a leginkább, hogy a kezünkben volt az esély a győzelemhez, de rengeteg helyzetet elpuskáztunk. Holnap ennél sokkal többet kell mutatnunk, Norvégia még Romániánál is jobb csapat.

Románia

Dobrescu Dragos : - Nagyon jól játszottunk ma. Ragaszkodtunk a taktikánkhoz és szerencsére meg is tudtuk valósítani azt. Büszke vagyok a lányokra, hiszen szépen kézilabdáztak, nem beszélve arról, hogy az Eb kezdete óta jobban és jobban teljesítenek, ami azt jelenti, hogy az esemény végén jobb helyet foglalhatunk majd el.

Chetraru Bianca: - Nem a saját sikerem, hanem a csapat győzelme a fontos. Egy győztes mérkőzés sokkal fontosabb, mint egy egyéni teljesítmény. A legjobb nyolc közt küzdeni a továbbjutásért előbbre való, mint a meccs utáni dicsőítő szavak. Remélem holnap Magyarország ellen is győzni fogunk, és így az elődöntőbe kerülhetünk.

Alsó ági középdöntő, 1 forduló

III.csoport

SZLOVÉNIA – HORVÁTORSZÁG 22-33 ( 11-20 )

Szlovénia

Voglar Bojan, szövetségi edző: - Nem játszottunk ma jól. Minden hibát elkövettünk, amit csak lehetett és nem összpontosítottunk. Bár próbáltuk tartani a lépést az ellenféllel, de a védekezésünk és a támadásunk sem működött túl jól.

Treven Tea: - Kemény volt ez a mai meccs. Nem játszottunk olyan agresszíven, mint a horvátok. Küzdöttünk, de egy idő után már kilátástalan volt a helyzetünk. Egyértelműen erősebbek voltak nálunk.

Horvátország

Jerkovic Ivan: - Különböző periódusaink voltak ezen a mérkőzésen. Az első félidőben jobban játszottunk, mint a másodikban, mert adtunk esélyt olyan játékosoknak is, akik egyáltalán nem játszottak eddig, vagy csak kevesebbet mint a többiek, de holnap muszáj lesz nyernünk Szlovákia ellen, ha a 9-12. helyezésekért akarunk játszani.

Popovic Elena: - Boldog vagyok, mert ez volt az első győzelmünk ezen a tornán. Nagyon nehéz csoportból érkeztünk, de a mostani már sokkal jobban hangzik számunkra. Talán a holnapi mérkőzés nehezebb lesz mint a mai, de azt hiszem ezzel a teljesítménnyel megverhetjük Szlovákiát is.

SZLOVÁKIA – NÉMETORSZÁG 18-39 (5-19)

Szlovákia

Rajnohovo Zdena, szövetségi edző: - Az ellenfelünk fizikális előnye látványos volt. Az összes játékosuk gyorsabb és erősebb nálunk, ez pedig nagyon sokat számít ebben a korosztályban. A ma mutatott teljesítményünk mindaz, amire képesek vagyunk. Tapasztalatszerzés szempontjából nagyon hasznos mérkőzés volt ez számunkra. Remélhetőleg a holnapi Szlovénia elleni meccsünk könnyebb lesz, mint a mai.

Melani Jagodic : - Nagy volt a különbség a mai mérkőzésen és nem feltétlen csak tudásban. Egyértelműen jobb csapattal találkoztunk mint amilyenek mi vagyunk, de hozzánk képest jóval nagyobbak voltak és sokszor sehogy sem tudtuk megfékezni a játékosaikat.

Németország

Bohm Marielle, szövetségi edző: - A mai cél a győzelem volt, amit sikerült teljesítenünk. Egyébként az első tíz percet leszámítva, ami katasztrófális volt, minden rendben ment.

Bleckmann Dana: - A fizikális különbség szemmel látható volt az egész mérkőzésen. Az elején szenvedtünk, mert sokkal gyorsabb volt az ellenfél, de a védekezésünk fejlődött és ezáltal végül sikerült nyernünk. Nagyon jó volt, hogy mindannyian játszhattunk ma, és a többieknek is jól ment a játék, ezért nem kellett pályára lépnem a második félidőben. A holnapi meccsig pihenhetek. Először a következő ellenfélből kell felkészülnünk, nem tudom, hogy bármivel is könnyebb dolgunk lesz-e a szlovénok ellen, majd meglátjuk.

IV. csoport

MONTENEGRÓ – SVÉDORSZÁG 20-19 (9-8)

Montenegró

Lazovic Suzana, szövetségi edző: - Mentálisan nagyon kemény mérkőzést játszottunk. Büszke vagyok arra, hogy a csapat fel tudott állni az elvesztett mérkőzések után, és hogy a lányok ilyen erősen, határozottan tudtak játszani. A védekezésünk egészen jól működik a torna során, a támadásunkon azonban van még mit csiszolni. Ahhoz, hogy kvalifikáljuk magunkat a világbajnokságra, dolgoznunk kell ezen a problémán is.

Babovic Anastasija: Ma nagyon sok hibával játszottunk, de a legfontosabb, hogy így is nyerni tudtunk. Szerintem a védelmünk nagyon jól összeállt, nekem már könnyű dolgom volt mögöttük. Nem szabad hagynunk, hogy hullámvasútként működjön a játékunk, voltak olyan periódusai a meccsnek, amikor semmit sem csináltunk jól. A tempónkat viszont át kéne mentenünk a holnapi, Portugália elleni meccsre.

Svédország

Harris Niklas, szövetségi edző: - Szerencsére egyre hosszabbak azok az időszakok, amikor jól játszunk, de még mindig vannak a mérkőzésben nehezebb periódusaink. Néhány pozitívumot ugyan magunkkal tudunk vinni, de nyerni szerettünk volna és ez nem sikerült. Továbbra is dolgoznunk kell és elemezni a már lejátszott mérkőzéseket, hogy egyre jobbak és jobbak lehessünk.

Moreno Jackie: - Nagyon csalódott vagyok, olyan közel álltunk, és majdnem ki tudtunk egyenlíteni a végén. Szerintem sikerült megoldást találnunk a korábbi problémáinkra, végre működött a védekezésünk, de a másik kapu előtt sokat hibáztunk. Nagyon szeretnénk megnyerni egy meccset, úgyhogy remélem Ausztria ellen még jobban tudunk majd játszani.

AUSZTRIA – PORTUGÁLIA 28 – 24 (15-5)

Ausztria

Müller Helfried, szövetségi edző: - Tökéletes első félidőt játszottunk, mindössze öt gólt kaptunk az ellenfelünktől. Lenyűgöző volt a csapat teljesítménye, hiszen Portugália a torna eddigi részében kiválóan játszott, tehát nehezebb kezdésre számítottunk. A végén adódtak is problémáink, de tudtuk, hogy meg kell nyernünk a mérkőzést ahhoz, hogy a vigaszágon a legjobb helyezést tudjuk elérni.

Schlegel Klara: - Örülök, hogy megkaptam a mérkőzés legjobbja díjat, de a legfontosabb a győzelem, és azt a fantasztikus csapatmunkánknak köszönhetjük. Nagyon jó munkát végeztünk védekezésben, és az első félidő után sokkal magabiztosabbak voltunk. A második félidő már szorosabb volt, de meg tudtuk tartani a megnyugtató előnyünket.

Portugália

Aldina Silva, szövetségi edző: - Az első félidő szörnyen sikerült, de a másodikra rengeteget javult a játékunk. Az első játékrészben elkövetett hibáink meghatározták a végső eredményt. A második félidőre orvosolni tudtuk a legtöbb problémánkat, és ha még öt perc maradt volna a mérkőzésből, akár meg is nyerhettük volna.

Resende Joana: - Nagyon idegesen kezdtük a meccset és nem is sikerült megnyugodnunk. A második félidő már biztató volt, húsz gólt dobtunk és a védekezésünk is rendben volt. Holnap időben meg kell érkeznünk a meccsbe, mert nagyon fontos találkozó lesz. Ha úgy tudunk játszani, mint ma a második félidőben, akkor megverhetjük Montenegrót.